Rok szkolny 2017/18

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.

       W środę w Szkole Podstawowej w Liszynie uczniowie świętowali Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Wyznali, że język polski kochają, znają i szanują. Na dowód tego płynnie recytowali językowe łamańce, a w dyktandzie starali się zrobić jak najmniej błędów, choćby pisząc zdanie: „Nad rzeczułką nietoperze taszczą paczkę poprzez perze” i wspólnie ćwicząc wymowę „znajdowali radość w każdym słowie”. Czego też wszystkim życzą, nie tylko w Dniu Języka Ojczystego. 

W roku szkolnym 2017/2018 uczestniczyliśmy w programie Śniadanie Daje Moc.
Zdobyliśmy CERTYFIKAT


Pożegnaliśmy karnawał

13 lutego 2018 roku

KRÓL  I KRÓLOWA BALU
GRATULUJEMY!


Spotkanie Pokoleń

8 lutego 2018 roku

 Już po raz 15. w SP w Liszynie spotkały się dwa pokolenia – babcie i dziadkowie oraz ich wnuczęta. Świętowanie Dnia Babci i Dziadka nastąpiło w tym roku nieco później z uwagi na fakt, że według kalendarza wypadał w czasie ferii zimowych. Myślą przewodnią spotkania było hasło Z babcią i dziadkiem zdrowo i wesoło. Goście nas nie zawiedli i jak każdego roku licznie przybyli na uroczystość. 

To były wspólne, miłe chwile, a babcie i dziadkowie z dumą i łezką w oku śledzili artystyczne popisy ukochanych wnucząt. Przyznać trzeba, że dzieci bardzo się starały i ze sceny popłynęło wiele ciepłych słów pod adresem gości. Przygotowane samodzielnie piękne upominki, wspaniałe życzenia oraz salwy buziaków dopełniły reszty. 

Nasi goście delektowali się herbatką, świeżymi owocami, a także dostarczonymi przez mamy i babcie pysznymi i zdrowymi ciastami z domowego wypieku. Babcie i dziadkowie podziwiali swoje portrety, wykonane przez dzieci i chętnie zabierali je do domu, na pamiątkę. Uczestniczyli we wspólnych zabawach z wnuczętami. Było zdrowo i wesoło. Już dziś serdecznie zapraszamy babcie i dziadków na spotkanie w przyszłym roku! 

Dzień Bezpiecznego Internetu - 6 lutego 2018r.

Dzień Bezpiecznego Internetu - DBI 2018 obchodziliśmy 6 lutego pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci”. Szacunek to pojęcie, które zawiera w sobie bardzo wiele treści. To istotna wartość, bez której nie zbudujemy kultury zrozumienia, zaufania i tolerancji. 
Brak poszanowania innych osób, ich prywatności czy odmiennych poglądów skutkuje niepokojącymi zjawiskami, które pojawiają się w internecie m.in. cyberprzemocą, hejtem, sekstingiem, ksenofobią. Podczas obchodów DBI 2018 chcemy podkreślić także to, że szacunek jest ważny nie tylko w odniesieniu do świata, innych ludzi, ale także do własnej osoby – jest wsparciem w ochronie naszej prywatności, a także w budowaniu reputacji. Internet to narzędzie, które młodzi ludzie intensywnie wykorzystują do komunikacji, a dobre i pozytywne relacje są oparte na poszanowaniu drugiej strony. 

Nasze dzieci też zbierają elektrośmieci


KLASA PIERWSZA REALIZOWAŁA PROGRAM AKADEMII BEZPIECZNEGO PUCHATKASprawozdanie z realizacji programu „Akademia Bezpiecznego Puchatka”

W pierwszym semestrze roku szkolnego 2017/2018 uczniowie kl. I naszej szkoły pod kierunkiem swojej wychowawczyni realizowali ogólnopolski program edukacyjny „Akademia Bezpiecznego Puchatka” . Głównym celem programu było wdrożenie uczniów klas pierwszych do przestrzegania bezpieczeństwa na drodze, w szkole, w domu i w czasie zabaw. 
      Od września dzieci uczestniczyły w zajęciach dotyczących bezpieczeństwa, które realizowane były w oparciu o starannie opracowane materiały edukacyjne. Z wielką ochotą, zapałem i satysfakcją wypełniały książeczki otrzymane od organizatorów. W trakcie realizacji dzieci uczyły się jak przechodzić przez jezdnię, jeździć na rowerze, jak bezpiecznie i zdrowo odpoczywać w czasie wolnym od zajęć szkolnych oraz jak zgodnie z prawem poruszać się po drodze zarówno w mieście, na wsi i poza terenem zabudowanym. 
Uczyły się również o konieczności noszenia odblasków, by być widocznym na drodze a także jak rozsądnie i bezpiecznie korzystać z Internetu. Realizacja programu wspomagała kształtowanie u dzieci postaw odpowiedniego zachowania się w sytuacjach dla nich niecodziennych, trudnych
 oraz uczyła adekwatnej reakcji na zaistniałe zagrożenia życia codziennego. Uczestnictwo w tym programie wymagało od uczniów aktywności, zaangażowania i wykorzystywania zdobytej wiedzy w praktyce. W działania związane z realizacją programu zaangażowani byli również rodzice, którzy otrzymali broszury informacyjne podczas spotkania z wychowawcą klasy. Program zakończył się wypełnieniem przez uczniów Wielkiego Testu Bezpieczeństwa i uzyskaniem certyfikatu „Akademia Bezpiecznego Puchatka” . 

Zostaliśmy docenieni

Nasi wolontariusze

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

My też tam byliśmy

Nasi wolontariusze


Wolontariusze ze Szkoły Podstawowej im. Ziemi Mazowieckiej również kwestowali w dniu dzisiejszym. Nie było łatwo, bo na dworze zimno, ale daliśmy radę.

Mali artyści

Dziewczęta z klas I - IV pięknie śpiewały piosenkę W przyjaźni tkwi siła.

Pokaz tańca

Mali artyści zatańczyli polkę J. Straussa pt Święto Ognia

Nasze mamy też stanęły na wysokości zadania

Wspierając orkiestrę przygotowały dla smakoszy chleb własnego wypieku, domowe powidła, wyborny, aromatyczny smalec oraz kiszone ogórki. Trudno było się oprzeć.

Nasze orły

Pani dyrektor wręczyła dziś stypendia za osiągnięcia w nauce i wzorowe zachowanie w I semestrze roku szkolnego 2017/2018, ufundowane przez Wójta Gminy Słupno. Otrzymali je (od lewej) Olga Śliwińska - kl. VI, Bartosz Wojtalewicz - kl. V, Gabriel Dąbrówka - kl. V, Anna Jabłońska - kl. IV oraz Oskar Kondracki - kl. IV (nieobecny w tym dniu). Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Mali kolędnicy z Liszyna

            8 stycznia uczniowie klasy IV pod kierunkiem pani Ewy Popowskiej i pana Jana Jakubowskiego, który przygrywał na akordeonie, zaprezentowali krótkie przedstawienie pt: „Przybyli kolędnicy z wesołą nowiną”. Z tą wesołą nowiną udaliśmy się do DPS w Miszewie, Urzędu Gminy w Słupnie, GOPS, żłobka, szkoły podstawowej i przedszkola w Słupnie. W ten sposób chcieliśmy przypomnieć nieco zapomnianą już tradycję kolędowania i złożyć wszystkim noworoczne życzenia.

Dbamy o bezpieczeństwo

W piątek, 21 grudnia naszą szkołę odwiedzili panowie policjanci oraz przedstawiciel straży leśnej. Spotkanie z uczniami poświęcone było sprawom bezpieczeństwa dzieci podczas zabaw w czasie wolnym od zajęć dydaktycznych. Nasi goście przypomnieli niezwykle ważne zasady właściwego zachowania się w różnych sytuacjach, zwracając szczególną uwagę na zagrożenia związane z używaniem petard podczas zabawy sylwestrowej.
Druga część spotkania poświęcona była zagadnieniom związanym z bezpieczeństwem uczniów w sieci. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się także, co to jest cyberprzemoc i jak sobie z nią radzić. 

Szkolne spotkanie wigilijne
20 grudnia 2017 roku

          20 grudnia w naszej placówce odbyło się spotkanie wigilijne z udziałem całej społeczności szkolnej, zaproszonych gości oraz licznie przybyłych członków rodzin naszych uczniów. Podczas tegorocznej uroczystości towarzyszyło nam „Betlejemskie Światło Pokoju”- płomień braterstwa, jedności i pokoju. W świąteczny klimat wprowadziły wszystkich jasełka ” Mały pastuszek i wielki rozbójnik” oraz wspólne kolędowanie. Młodzi aktorzy wcielili się w role biblijnych bohaterów oraz rozbójnika, próbującego pokrzyżować im plany dotarcia do betlejemskiej stajenki. Miłość i dobroć małego pastuszka zdołała skruszyć serce rozbójnika i zaprowadzić go do Betlejem. Słowa Matki Bożej wypowiedziane do pastuszka i rozbójnika: „Najwięcej dajesz Bogu dzieląc się z innymi”, były motywem przewodnim całego przedstawienia. 

Po jasełkach dzieci z klas młodszych zaprezentowały świąteczny układ taneczny, który nagrodzony został gromkimi brawami. Następnym punktem naszej uroczystości był kiermasz pierników i ozdób świątecznych. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony zostanie na potrzeby hospicjum, w związku z akcją Pola Nadziei prowadzoną od kilku lat w naszej szkole. Uwieńczeniem naszego wigilijnego spotkania była wizyta św. Mikołaja, który wręczył dzieciom paczki ze słodyczami. 

Galeria prac wykonanych na kiermasz 

Betlejemskie Światło Pokoju

 W Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem płonie wieczny ogień. To właśnie od niego co roku odpala się jedną malutką świeczkę, której płomień niesiony przez skautów w wielkiej sztafecie przez kraje i kontynenty obiega świat. Sam moment odpalania Światła w Betlejem jest wyjątkowy. Dla tej idei ludzie potrafią na chwilę się zatrzymać, powstrzymać złość i gniew. 

      W 29-letniej historii Betlejemskiego Światła Pokoju, w zmieniających się warunkach politycznych, nigdy nie zdarzyło się, by Światło nie wyruszyło z Betlejem w swoją drogę. To czyni ze Światła znak pokoju, poświadczenie wzajemnego zrozumienia i symbol pojednania między narodami.Takim darem skauci z całej Europy, a wśród nich zuchy i harcerze ZHP, pragną podzielić się ze wszystkimi. Niosąc lampiony ze Światłem do parafii, szkół, szpitali, urzędów i domów, dzielą się radosną nowiną i krzewią największe uniwersalne wartości braterstwa i pokoju.

W PARKU TRAMPOLIN

13 grudnia szaleliśmy w Parku Trampolin w Płocku. Najpierw obowiązkowe skarpety antypoślizgowe, a później mnóstwo zabawy. Żal było odjeżdżać, ale to, co dobre szybko się kończy. Musimy to powtórzyć.

GMINNE MIKOŁAJKI W SŁUPNIE


My też pięknie się zaprezentowaliśmy

Nasze najmłodsze tancerki pięknie zaprezentowały się w tańcu do muzyki J. Straussa. Była to polka Święto ognia

Starsi uczniowie również zaprezentowai się wspaniale. Wykonanali układ taneczno - gimnastyczny do utworu Mariah Carey All I want for Christmas is You.

Dominik Dąbrówka młody karateka z klasy IIIa

     Dominik trenuje karate od września 2017 roku. Ma już swój pierwszy, wielki sukces. W sobotę, 9 grudnia, wziął udział w V Mikołajkowym Turnieju w Karate Tradycyjnym. Wystartowało w nim 315 zawodników. 

Dominik zdobył II miejsce w swojej grupie zawodników. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Konkurs plastyczny
Najpiękniejsza karta świąteczna

Konkurs plastyczny 
 Najpiękniejsza karta świąteczna

7 grudnia odbył się w naszej szkole doroczny konkurs plastyczny ph. Najpiękniejsza karta świąteczna. W tym roku miał charakter warsztatów, podczas których poszerzyliśmy nasz warsztat twórczy o nową technikę zwaną quilling. 

Trzeba przyznać, że choć wymaga ona dużego zaangażowania i dobrej sprawności manualnej, to uczestnicy stanęli na wysokości zadania i stworzyli piękne prace. Jury miało nie lada problem, by wybrać kilka najlepszych, ale udało się.
Młodsza grupa wiekowa

Nela Domińska - klasa IIIa Szkoła Podstawowa im. abp A. J. Nowowiejskiego w Słupnie, 
Aleksandra Damaziak - klasa IIIa oraz Zosia Niewinowska - klasa IIIb obie ze Szkoły Podstawowej im. Ziemi Mazowieckiej w Liszynie. 
Wyróżnienie - Antonina Niewinowska - klasa I Szkoła Podstawowa im. Ziemi Mazowieckiej w Liszynie.

Starsza grupa wiekowa

Magdalena Nawrot - klasa VII Szkoła Podstawowa im. Ziemi Mazowieckiej w Liszynie, 
Kinga Kopyrska - klasa VI oraz Kinga Pietrzak klasa V - obie ze Szkoły Podstawowej im. Małego Powstańca w Święcieńcu. 
Wyróżnienie - Amelia Drajkowska - klasa V Szkoła Podstawowa im. Małego Powstańca w Święcieńcu.   


Święty Mikołaj w naszej szkole

Mikołaj w klasie pierwszej

       W dniu dzisiejszym, tzn. 6 grudnia, święty Mikołaj, wpadł na chwilkę do naszej szkoły, by wręczyć parę paczuszek grzecznym dzieciom. No, klasa pierwsza musiała być wyjątkowo grzeczna, bo pod naszymi drzwiami zostawił prezent każdemu dziecku. Mało tego, ja jako wychowawczyni, też musiałam ładnie dzieci uczyć, skoro nawet i ja dostałam paczuszkę. Ależ dobry ten święty Mikołaj! Szkoda tylko, że nie spotkał się z nami osobiście. Zapewne pognał do innych dzieci, które również na niego czekały z wielką niecierpliwością. Prezenty sprawiły nam wielką radość i spowodowały ogromny uśmiech na każdej twarzy. Miały taką siłę, że jedno z dzieci to nawet brzuszek przestał boleć. Dlatego my, klasa 1 bardzo dziękujemy świętemu Mikołajowi i jego wszystkim pomocnikom za te wspaniałe prezenty. No i oczywiście obiecujemy być grzecznymi przez cały następny rok, żeby znowu zasłużyć sobie na jego wizytę. Do zobaczenia święty Mikołaju w przyszłym roku. Tylko prosimy nie zapomnij o nas! 

W klasie trzeciej b też był Mikołaj

Każdy z uczniów otrzymał drobny upominek, a w ramach prezentu nasz święty zaprosił dzieci do Parku Trampolin Adrenalina w Płocku. Już nie możemy się doczekać. Każdy z uczniów chciał mieć zdjęcie przy choince.

5 grudnia - Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Spotkanie z przedstawicielkami płockiej CARITAS
     W związku z przypadającym 5 grudnia Międzynarodowym Dniem Wolontariusza gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Caritas Diecezji Płockiej. Pani Małgorzata Przemyłska przybliżyła nam historię wolontariatu, opowiedziała o różnorodnych zadaniach, jakie mogą być podejmowane w tym zakresie. Nie zabrakło tez wspólnej zabawy, np. w „ pajęczynę dobroci.” Miała ona uświadomić nam, jak ważne jest zaangażowanie i współpraca wielu ludzi, aby móc czynić dobro.  

Warsztaty piernikowe
     W naszej szkole zapachniało świętami

W piątek 1 grudnia odbyły się u nas warsztaty piernikowe. Wszyscy uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy. Młodsza - to uczniowie klas I, IIIa i IIIb, starsza grupa to uczniowie klas IV - VII. Każdy z uczestników samodzielnie dekorował otrzymany piernik, wykorzystując do tego lukier i słodkie elementy dekoracyjne. Wszystkie prace wypadły wyjątkowo pięknie. Na koniec dzieci otrzymały niespodzianki - pamiątkowe medale z piernika.

 MŁODSZA GRUPA - KLASY I - III

STARSZA GRUPA - KLASY IV - VII

ANDRZEJKI'2017

Wyjazd do Parku Trampolin Adrenalina

W listopadzie klasy IV i V wybrały się do Parku Trampolin Adrenalina. Jest tam kilkanaście trampolin i inne atrakcje do akrobacji. Na początku jedna z instruktorek przeprowadziła nam rozgrzewkę, a później już „hulaj dusza” . Uczniowie „fruwali” w powietrzu i nie tylko. Niektórzy pod okiem trenera próbowali wykonać salta, nurkowali w gąbkach, huśtali się na linach. Były też zawody, kto kogo szybciej zrzuci z belki.     

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
2017/2018

Światowy Dzień Pluszowego Misia  

24 listopada przygotowaliśmy dla najmłodszych uczniów oraz dzieci z zaprzyjaźnionej grupy „ Wiewiórki” z Samorządowego Przedszkola w Słupnie oddział w Liszynie spotkanie z wielkim pluszowym misiem. 

Wszyscy przyszli na nie ze swoimi pluszowymi ulubieńcami. Impreza rozpoczęła się od pogadanki. Maluchy poznały historię pluszowego misia oraz ciekawostki z życia misiów żyjących w różnych stronach świata, obejrzały także pokaz multimedialny pt. "Najpiękniejsze misie w bajce w filmie w przyrodzie” 

Wszyscy mieli także okazję zobaczyć wystawę książek, których bohaterami były małe pluszowe niedźwiadki : Miś Uszatek, Kubuś Puchatek, Paddington, Coralgol, Gumisie oraz wziąć udział w konkursie "Wiedzy misiowej". 

Wysłuchały również wiele ciekawych i niekiedy zabawnych wierszy o misiach, które prezentowały ich wychowawczynie.


    Ukoronowaniem spotkania były wesołe zabawy z misiem,pląsy oraz słodkie nagrody : - jedzenie miodku 
    - zręczne łapki misia 
    - rysowanie portretu niedźwiadka z zamkniętymi oczami 
    - zbieranie jagódek. 
    Zachęcam wszystkich Rodziców do czytania dzieciom książek o misiach w jesienno długie wieczory. To na pewno będzie miło spędzony czas z dzieckiem, a przy okazji można przytulić pluszaka.  

Aktywna lekcja języka angielskiego

Spotkanie z terapeutąW piątek, 17 listopada uczniowie z naszej szkoły spotkali się z panią Małgorzatą Głowacką, która na co dzień pracuje z osobami zmagającymi się z różnymi uzależnieniami. 
Takim właśnie zagadnieniom z zakresu profilaktyki antyalkoholowej i antynarkotykowej poświęcone były warsztaty zdrowotne. Uczniowie obejrzeli najpierw film o zmaganiach z uzależnieniami, a potem rozmawiali z naszym gościem. Dzielili się swoimi spostrzeżeniami oraz zadawali pytania. 
Nasze warsztaty realizowaliśmy metodą projektu. Spotkanie z terapeutą to kolejny etap realizacji zaplanowanych zadań profilaktycznych. 
ŚWIĘTO 

 10 listopada świętowaliśmy w szkole 99. rocznicę odzyskania niepodległości. Starsi uczniowie wzięli udział w zabawie pt. „Droga Polski do niepodległości”, w trakcie której musieli wykazać się dobrą 

NIEPODLEGŁOŚCI 

 znajomością historii naszego kraju. Zmierzyli się z rebusami, testami, wykreślankami, pieśniami patriotycznymi. Na szczęście zwyciężyli. W tym samym czasie młodsi uczniowie pod okiem swoich

W NASZEJ 

opiekunów rozwiązywali zadania, dzięki którym lepiej poznali postać Józefa Piłsudskiego. Zwieńczeniem obchodów była akademia pod hasłem „Wolność kocham i rozumiem”, w trakcie której uczniowie klasy VI

SZKOLE  

nie tylko przypomnieli okoliczności odzyskania niepodległości, ale też uświadomili nam, że wolność jest ważna dla każdego z nas i że codziennie z niej korzystamy.

   ŚNIADANIE DAJE MOC

 

    Już po raz czwarty wzięliśmy udział w tej akcji, a po raz drugi do współdziałania udało nam się zachęcić także uczniów starszych klas.

Każda z grup wcześniej samodzielnie ustalała, co przyniesie, oraz jaką potrawę wykona. Był tylko jeden warunek, że ma to być zdrowa żywność. 

Od rana w całej szkole unosił się zapach warzyw i owoców, pięknych kolorowych kanapek oraz wspaniałych sałatek.

Chociaż na stołach nie było czipsów, coca coli ani innych niezdrowych frykasów - ulubieńców naszych uczniów, to i tak wszystko wyglądało niezwykle apetycznie i było bardzo smaczne. Chętnie powtórzymy to za rok.


Warsztaty zdrowotne

Realizowaliśmy projekt ph.
Dziękuję nie piję, nie zażywam.

   W dniach 26.10.2017 - 10.11.2017 r. realizowaliśmy w naszej szkole, metodą projektu, kolejne już warsztaty zdrowotne ph. Dziękuję, nie piję, nie zażywam. W tym roku poruszały one tematykę profilaktyki uzależnień. Akcję zaczęliśmy ciekawą prezentacją multimedialną pt. W świecie złudzeń. Wspólnie stworzyliśmy gazetkę o przyczynach uzależnień oraz ich dużej szkodliwości, rozwiązywaliśmy też zagadki, rebusy, a pierwszaki układały i kolorowały puzzle. Zorganizowaliśmy wystawę rymowanych haseł antyalkoholowych i antynarkotykowych,

 które były dziełem naszych uczniów. Ten sam temat przewijał się w pracach konkursowych - plakatach wykonanych przez uczniów. Dużą atrakcją stały się zajęcia warsztatowe z użyciem ALKOgogli, NARKOgogli oraz SENgogli demonstrujących różnorodne stopnie upośledzenia zmysłów po spożyciu alkoholu, zażyciu narkotyków oraz w chwili dużego zmęczenia. Trudno było trafić do dziurki od klucza, a wyznaczona liną droga do przejścia w goglach też miała obok jedną lub więcej kopii. Jak tu odgadnąć, którą można śmiało iść?

 SPOTKANIE UCZNIÓW 
Z POLICJANTAMI


Od wielu lat nasza szkoła współpracuje z policją. Systematycznie odwiedza nas pan aspirant Jacek Nowak, który często przypomina uczniom o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa nie tylko w ruchu drogowym, ale i w kontaktach z obcymiosobami, zwierzętami oraz podczas zabaw. Tym razem spotkanie z dziećmi również poświęcone było tym zagadnieniom.


PANI POLICJANT W KLASIE I

Dzień Edukacji Narodowej         16 października 2017 roku nauczyciele, wszyscy pracownicy szkoły oraz uczniowie wspólnie świętowali Dzień Edukacji Narodowej. 

Nasza uroczystość rozpoczęła się "lekcją" w wykonaniu dziewcząt i chłopców z klasy VI - poprowadziła ją Magdalena Nawrot. "Zestaw niezbędny" dla nauczyciela zaprezentowali Amelia Nawrot i Kasjan Klusiewicz.

"Kochać szkołę..., jak to łatwo powiedzieć" - tymi słowami do melodii Piotra Szczepanika rozpoczęła się część dedykacji. A na koniec prezent - piosenka "Wielki Mały Człowiek" w wykonaniu uczniów klas VI i VII.
POMAGAJ POMAGAĆ!
Październik to miesiąc, w którym obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt. W tym roku w naszej szkole obchodzony był w trzech. etapach.Odwiedziła nas pani Marta Kwiatkowska, która wraz z panem Marcinem Różalskim prowadzi Stowarzyszenie „Pomagaj Pomagać Różaland”. Ggłównym celem jest ratowanie koni przed śmiercią w rzeźni.

Klasa III a wybrała się właśnie na wycieczkę do Różalandu. Poznaliśmy jego mieszkańców: 13 koni, 3 świnki, 3 kozy, koty i psy. Przywieźliśmy karmę zakupioną ze zbiórki, która została przeprowadzona wśród całej społeczności szkolnej.


Mieliśmy okazję aktywnie uczestniczyć w pracach przy zwierzętach to jest: karmieniu, wyprowadzaniu na wybieg oraz  czyszczeniu zwierząt. Pobyt bardzo nam się podobał i na pewno będziemy kontynuować współpracę. 

Następnym elementem obchodów było zaproszenie do szkoły gości niezwykłych i bardzo ważnych. Wielu naszych uczniów przyprowadziło swoich czworonożnych przyjaciół. Były to min. króliki, psy, koty, chomiki, kawie domowe (świnki morskie).
Każdy właściciel opowiadał historię swojego przyjaciela oraz o 
obowiązkach, jakie wynikają z tytułu jego posiadania. Między czworonogami nawiązywały się również nici sympatii. Spotkanie przebiegało w miłej i czasami w dość głośnej atmosferze. Tu i ówdzie słychać było kwiczenie szczekanie, miauczenie i piszczenie. Pamiętajmy! Zwierzęta też mają uczucia, jeśli im pomożesz, odpłacą Ci się dozgonną przyjaźnią i oddaniem! 

                     SPOTKANIE Z PANIĄ PSYCHOLOG

W Zakątku Odkrywców w Stróżewku5 października 2017 roku nasi uczniowie odwiedzili Zakątek Odkrywcóww Stróżewku. Tutaj mogli poczuć się i stać się prawdziwymi naukowcami. 

W części fizycznej mali badacze poznawali prąd. Dowiedzieli się co to takiego i skąd się bierze, Każdy uczeń samodzielnie konstruował elektrochemiczne ogniowo oraz mógł wykonać układ pomiarowy do badania przewodności.


Każdy z młodych badaczy wykonywał doświadczenia na odpowiednio przygotowanym stanowisku. Dzieci przygotowywały roztwory oraz badały ich właściwości. Dużą atrakcją była samodzielnie przeprowadzona zaskakująca reakcja chemiczna. 

Uczymy się, doświadczając.   DZIEŃ CHŁOPAKA

       Nasze dziewczęta nie zapomniały o swoich kolegach i z okazji Dnia Chłopaka zaprosiły ich na dyskotekę. Skoczne rytmy same zachęcały do tańca, a koleżanki przygotowały także kilka zabawnych konkursów.

NASZ ŚWIAT POSPRZĄTANY  

 Tradycyjnie we wrześniu bierzemy udział w akcji Sprzątania Świata. Tegoroczna przebiegała pod hasłem Nie ma śmieci – są surowce. Zaopatrzeni w rękawiczki i worki, wyruszyliśmy na wyznaczone tereny aby je posprzątać. Dopisywały nam nie tylko humory ale też piękna, słoneczna pogoda. Nasze gospodarstwa domowe produkują wiele ton śmieci. Realizując hasło kampanii spróbowaliśmy udowodnić, że niektóre można wykorzystywać ponownie na różne sposoby. Ogłosiliśmy także szkolny konkurs  ekologiczny w 4 kategoriach:

I - dla klas I-IV, 
II - klasy V-VII, 
III - najciekawszy pomysł, 
IV- największa liczba wykorzystanych odpadów. 
       W konkursie wzięło udział 36 uczniów i zrealizowano 37 ciekawych i bardzo zaskakujących pomysłów. Podsumowanie naszych działań oraz wręczenie nagród odbyło się przy ognisku i wspólnej zabawie dyskotekowej z okazji Dnia Chłopaka. 

WYBORY DO SAMORZĄDU    


W piątek 22 września 2017r. swoją działalność wznowił samorząd uczniowski. Pani dyrektor Jolanta Borowska ogłosiła wybory opiekuna oraz rady samorządu.

Uczniowie, kilka dni wcześniej zgłaszali swoje kandydatury i starali się możliwie najlepiej zaprezentować programy wyborcze, by zdobyć jak najwięcej głosów. W dniu wyborów wszyscy spotkali się na korytarzu szkolnym, by wziąć udział w tym ważnym wydarzeniu. 
 Po podliczeniu głosów okazało się że opiekunem samorządu została pani Małgorzata Różańska, a do nowej rady samorządu weszli kolejno: 

   Magdalena Nawrot - przewodnicząca, Gabriel Dąbrówka - zastępca, Kasjan Klusiewicz - sekretarz. Gratulujemy zwycięzcom! Życzymy mnóstwa ciekawych pomysłów i jeszcze więcej sukcesów.


ŚWIĘTO SZKOŁY W LISZYNIE
19 września to dzień, w którym obchodzimy Święto Szkoły. W tym roku szkolnym zapamiętają go szczególnie uczniowie klasy pierwszej, którzy wspólnie z wychowawczynią - panią Dorotą Morawską dumnie wkroczyli na salę w rytm Marsza Radeckiego. 

 

Wesołe maluchy serdecznie powitała pani dyrektor Jolanta Borowska oraz uczniowie z klas starszych. Pierwszaki zaprezentowały piękną część artystyczną, którą przygotowały pod okiem wychowawczyni.W obecności pocztu sztandarowego dzieci złożyły ślubowanie, a pani dyrektor pasowała ich dużym, kolorowym ołówkiem na uczniów Szkoły Podstawowej im. Ziemi Mazowieckiej w Liszynie. Na zakończenie oficjalnej części spotkania - wychowawczyni wręczyła im upominki ufundowane przez Radę Rodziców.  


PASOWANIE NA UCZNIA    Święto naszej szkoły zakończyło spotkanie z panem Janem Walusiem - z zamiłowania historykiem, a także aktywnym członkiem Klubu Historii i Tradycji Lokalnej w Słupnie. Wspólnie z innymi pasjonatami historii gminy wydali książkę prezentującą krzyże i kapliczki znajdujące się na tym terenie. Planują także kolejne publikację, przedstawiającą dzieje naszego regionu.

WYJAZD DO POPOWA KOŁO WARSZAWY 

 

W sobotę 9 września czterech wytypowanych wolontariuszy wraz z opiekunem brało udział w uroczystej inauguracji kampanii „Pola Nadziei 2017/2018” realizowanej przez Caritas Diecezji Płockiej, która odbyła się w Ośrodku Charytatywno-Szkoleniowym w Popowie Letnisko k. Warszawy. Spotkanie było miłą formą podziękowania wolontariuszom za pomoc, chęć działania i duże zaangażowanie w charytatywne akcje Caritas Diecezji Płockiej. 

Program pobytu przedstawiał się następująco: 
1. Msza św. inaugurująca kampanię Pola Nadziei, 
2. wręczenie upominków wybranym wolontariuszom, 
3. obiad, 
4. gry i zabawy prowadzone przez profesjonalnych animatorów,
5. kolacja w formie grilla.
        Spotkanie, które sprawiło wszystkim wiele radości, a jednocześnie przypomniało nam, że warto i trzeba pomagać innym, zakończyło się dopiero o godzinie 20.00. 
Zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do domu. W tym roku szkolnym, podobnie jak w latach ubiegłych, nadal będziemy podejmować różne działania na rzecz hospicjum w ramach akcji Pola Nadziei. 

PIERWSZY DZWONEK   W tym roku pierwszy dzwonek zabrzmiał dopiero 4 września. Również po raz pierwszy jako dyrektor uroczystość otworzyła pani Jolanta Borowska. W inauguracyjnym przemówieniu, nakreśliła plan działań na najbliższe lata. 

 

Obecny na spotkaniu Wójt Gminy Słupno, pan Marcin Zawadka, wręczył pani dyrektor piękny bukiet kwiatów,  witając ją w imieniu organu prowadzącego i swoim własnym oraz życząc wielu sukcesów na nowej drodze zawodowej. Zaraz po nim dziewczęta z klas VI i VII zaprezentowały okolicznościową część artystyczną przygotowaną pod kierunkiem pani Anny Pesty. Naszą uroczystość zakończyły spotkania wychowawców z uczniami w ich klasach.


Witamy pierwszy raz po wakacjach.  Prawa autorskie (c) 2017, Wszelkie prawa zastrzeżone.