Narodowy Spis Powszechny

Narodowy Spis Powszechny

Narodowy Spis Powszechny

Co zrobić,

NARODOWY SPIS POWSZECHNY

     30 września 2021r. kończy się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021! Dla osób, które się jeszcze nie spisały, od 27 września do 30 września Urząd Gminy w Słupnie będzie otwarty do godziny 20.00. 
     Obowiązek udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021) jest nałożony na Ciebie mocą ustawy. Za niespisanie się grozi Ci kara grzywny w wysokości nawet do 5 tys. złotych! 

 Przypominamy - Możesz się spisać w dowolny sposób:
* najlepiej od razu przez Internet na stronie https://spis.gov.pl/, * w punkcie spisowym w Urzędzie Gminy w Słupnie 
* przez infolinię spisową pod numerem 22 279 99 99. 
    Już za miesiąc spis powszechny! 1 kwietnia rozpocznie się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Obowiązek udziału w spisie dotyczy KAŻDEGO! Na szczęście nie trzeba będzie umawiać się z rachmistrzem – główną i obowiązkową metodą będzie samospis internetowy. Będzie więc można spisać się wygodnie i bezpiecznie w domu. Aplikacja spisowa będzie dostępna od 1 kwietnia na stronie internetowej                                           https://spis.gov.pl/. 
Wprowadzane podczas spisu dane będą odpowiednio zabezpieczone i widoczne wyłącznie dla upoważnionych pracowników statystyki publicznej. 
      Informacje o konkretnych osobach nie będą nikomu udostępniane. Gwarantuje to tajemnica statystyczna i groźba konsekwencji prawnych. Do publicznej wiadomości zostaną przekazane jedynie wartości zagregowane mówiące np. o średniej wielkości gospodarstwa domowego w danej gminie. Spis powszechny to jedyne badanie, gdzie w sposób kompleksowy zbiera się informacje o rodzinach, migracjach, niepełnosprawności, wykształceniu czy warunkach mieszkaniowych. Okazja do tego zdarza się raz na 10 lat. 
Więcej informacji znajduje się na stronie                                https://spis.gov.pl.
 Infolinia spisowa: 22 279 99 99 (dostępna od 15 marca)