SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE

SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE


Wycieczka do Kina Przedwiośnie w Płocku
na musical profilaktyczny Nowe szaty króla

        
             17 maja oglądaliśmy w plockim kinie musical profilaktyczny pt. Nowe szaty króla.  Mali widzowie, śledząc losy bohaterów, mieli możliwość przekonać się, że o wartości człowieka nie świadczy zasobny portfel ani też markowa metka przy ubraniu, ale to, w jaki sposób traktuje innych ludzi.

Realizujemy program Umiem pływać

Lekcja w-f na basenie dla klas I - III w każdy piątek.


Filmy 4

„Bieg po zdrowie”

              W marcu tego roku przystąpiliśmy do Programu Antytytoniowej Edukacji Zdrowotnej „Bieg po zdrowie” opracowanego przez specjalistów Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Celem projektu jest zwiększenie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów i e-papierosów. Program realizowany jest w klasie IV. 


Uczniowie otrzymali w tym celu specjalnie przygotowane zeszyty ćwiczeń. Podczas zajęć uzupełniali ćwiczenia, dyskutowali, wymieniali doświadczenia, liczyli koszty palenia papierosów, oglądali krótkie filmiki w Internecie. Uczniowie wykonywali również zadania domowe m.in. przeprowadzając wywiad z osobą niepalącą. Z tematyką programu zostali zapoznani również rodzice, którzy mieli możliwość wypowiedzenia swoich opinii na temat palenia i profilaktyki w tym zakresie w przygotowanych ankietach.

Owoce, warzywa i mleko w szkole.

Uczestniczymy w ogólnopolskiej akcji Mleko w szkole oraz Owoce i warzywa w szkole.

Przerwy spędzamy także na boisku szkolnym.

Wykorzystujemy ładną pogodę. Już teraz wiele przerw spędzamy na dworze, bo ruch to zdrowie i łyk swieżego powietrza też jest mile widziany.

Dzień Marchewki

     10 kwietnia zorganizowaliśmy w szkole Dziń Marchewki. Stroje na dzisiaj miały być w barwach marchewki. Przypomnieliśmy sobie jakie właściwości zdrowotne ma marchewka, jakie zwitaminy i minerały schowały się w tym chrupiącym warzywku. Jest tego całkiem sporo. Efekty naszej pracy można podziwiać na gazetce. Dla łasuchów było też marchewkowe chrupanko. Wielu uczniów podjęło zaproszenie do udziału w konkursie plastycznym ph. Najciekawszy przepis na danie z marchewki. Tymczasem wpłynęły prace głównie od najmłodszych dzieci, które wykazały się dużą pomysłowością. Możemy teraz podziwiać wystawę prac i wkrótce wybierzemy najciekawszą.

Zdrowo, przyjemnie i wesoło.

          22 marca 2018 roku w Szkole Podstawowej im. Ziemi Mazowieckiej w Liszynie gościliśmy wspaniałe sześciolatki. Nasi goście, wspólnie z nami miło spędzali czas. Oglądali konkurs Mam talent, podziwiając różnorodne uzdolnienia swoich starszych koleżanek i kolegów. Uczestniczyli w ciekawych zajęciach w wielu pracowniach - plastycznej, portretowej, interaktywnej, przyrodniczej, teatralnej oraz w spotkaniu i pląsach z gromadą zuchową. Każdy znalazł tu coś dla siebie, jakąś interesującą propozycję na wspólne spędzanie czasu wolnego. Można było obserwować ciekawe reakcje chemiczne i wybuch wulkanu, z pomocą starszych kolegów rozwiązywać różnorodne zadania na komputerze, rysować portrety z cienia albo malować na folii. Wielu z nich pomagało w przygotowaniu marzanny i palm wielkanocnych. Goście obejrzeli także bajkę Czerwony Kapturek w wykonaniu uczniów klas IV - VII. 
          Nasza szkoła stara się dbać o zdrowie, toteż przygotowaliśmy degustację zdrowego jogurtu naturalnego z musem jabłkowym. Każdego z naszych gości obdarowaliśmy także upominkami przygotowanymi specjalnie na tę okoliczność. 
Spotkanie zakończyło wspólne wyjście na boisko oraz spalenie marzanny w ognisku. Tym akcentem definitywnie pożegnaliśmy zimę. Drużyny chłopców tradycyjnie rozegrały mecz piłki nożnej, w którym zwyciężyła drużyna wiosny. Wierzymy, że to dobra wróżba. Pozostali uczniowie również uczestniczyli w zajęciach na placu zabaw, odbudowując swoją kondycję, nieco zaniedbaną w okresie zimy. Najważniejsze, że zabawa była udana.  

Dni Zdrowia 26 lutego - 2 marca 2018 roku

IV dzień
 Spotkania z pielęgniarką szkolną
* klasy I - III nt. W trosce o zdrowe zęby 
 * klasy IV - VII nt. Dbamy o higienę

Ogłoszenie wyników konkursów i wręczenie nagród 
* Konkurs plastyczny ph. Żyję zdrowo 
 * Konkurs ph. Owocowy ludzik

III dzień

* Wystawa prac uczniów ph. Owocowy ludzik

* Degustacja mlecznej przekąski z owocowym kleksem

* Aerobik na przerwie

II dzień
* Przygotowanie zdrowej przekąski i wspólna degustacja

* Okolicznościowa gazetka Dbaj o zdrowie

I dzień 
* Inscenizacja pt. Jak to zrobiłaś, babciu?

* Wystawa prac plastycznych ph. Żyję zdrowo

Ukończone szkolenie dla nauczyciela
 z zakresu tematyki zdrowotnej.

SPOTKANIE POKOLEŃ

8 lutego 2018 roku

 Już po raz 15. w SP w Liszynie spotkały się dwa pokolenia – babcie i dziadkowie oraz ich wnuczęta. Świętowanie Dnia Babci i Dziadka nastąpiło w tym roku nieco później z uwagi na fakt, że według kalendarza wypadał w czasie ferii zimowych. Myślą przewodnią spotkania było hasło Z babcią i dziadkiem zdrowo i wesoło. Goście nas nie zawiedli i jak każdego roku licznie przybyli na uroczystość. 

To były wspólne, miłe chwile, a babcie i dziadkowie z dumą i łezką w oku śledzili artystyczne popisy ukochanych wnucząt. Przyznać trzeba, że dzieci bardzo się starały i ze sceny popłynęło wiele ciepłych słów pod adresem gości. Przygotowane samodzielnie piękne upominki, wspaniałe życzenia oraz salwy buziaków dopełniły reszty. 

Nasi goście delektowali się herbatką, świeżymi owocami, a także dostarczonymi przez mamy i babcie pysznymi i zdrowymi ciastami z domowego wypieku. Babcie i dziadkowie podziwiali swoje portrety, wykonane przez dzieci i chętnie zabierali je do domu, na pamiątkę. Uczestniczyli we wspólnych zabawach z wnuczętami. Było zdrowo i wesoło. Już dziś serdecznie zapraszamy babcie i dziadków na spotkanie w przyszłym roku! 

Zapraszamy do udziału w konkursie na wspólne logo szkół Gminy Słupno 
zabiegających o certyfikat  Szkoły Promującej Zdrowie.Prawa autorskie (c) 2017, Wszelkie prawa zastrzeżone.