• 1.jpg
 • 2.jpg
 • 3.jpg
 • 4.jpg
 • 5.jpg
 • 6.jpg
 • 7.jpg
 • 8.jpg

Święto Rodziny w Szkole Podstawowej im. Ziemi Mazowieckiej w Liszynie

Dnia 1 czerwca 2016 r. w naszej szkole odbył się   piknik z okazji Dnia Rodziny. Na tę wyjątkową   uroczystość przybyło wielu znakomitych gości -   rodzice i rodzeństwo naszych uczniów oraz p. A.   Włochowska miejscowa poetka, zaprzyjaźniona ze   szkołą. Montaż słowno-muzyczny przygotowały  dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie

klas I-III pod czujnym okiem nauczycieli p. D Morawskiej, p. J Kowalskiej i p. A. Więtczak. Ciepłe i miłe słowa powitania padły z ust dyrektora szkoły p. W. Urbaniak. Rodzice z dumą i łzami w oczach przysłuchiwali się pięknej recytacji wierszy, przeplatanej wesołymi  piosenkami. Nasze dzieci kolejny raz udowodniły, że oprócz talentu krasomówczego oraz wokalnego drzemie w nich również duży potencjał taneczny. Uczennice klas starszych wykonały piękny taniec przygotowany według pomysłu p. A. Pesty, czym miło zaskoczyły wszystkich zebranych.

Na wszystkich uczestników uroczystości czekało też wiele innych atrakcji: loteria fantowa przeprowadzona przez p. E. Popowską, gry i zabawy sportowe pod okiem p. A. Pesty oraz warsztaty plastyczno-techniczne, czyli wyrób biżuterii oraz profesjonalne portretowanie rodzica pod okiem p. G Maciejewskiej i p. A. Więtczak. Drużyna zuchowa, działająca w naszej placówce pod okiem druhny E. Golatowskiej, zaprezentowała wesoły i zabawny pląs. Ale to nie wszystkie atrakcje tego przedpołudnia. W dalszej części spotkania odbył się konkurs o tytuł Super Rodziny, który po ostrej rywalizacji wygrała p. Katarzyna Niewinowska wraz z córkami, otrzymując to zaszczytne miano.

Kiedy starsi uczniowie rozgrywali na boisku szkolnym różnorodne mecze, w sali gimnastycznej odbył się Konkurs Pięknego Czytania klas I-III. W szranki stanęło 12 uczniów wspomnianych klas. Komisja pod przewodnictwem p. A. Włochowskiej wyłoniła zwycięzców.

I miejsce zajęła – Julia Wiktorowska klasa I

II miejsce zajął - Filip Pietrzyk klasa II

III miejsce zajął - Krystian Szeligowski klasa III

Na zakończenie imprezy wszyscy zgromadzeni zostali zaproszeni na małe co nieco, czyli kiełbaskę z grilla.Taka uroczystość pozostawia po sobie nie tylko miłe wspomnienia, ale przede wszystkim cementuje więzy rodzinne,  zachowując tym samym tradycje, jakie budowane są w społeczności lokalnej. Zapraszamy do galerii.

"Działaj Lokalnie"

Rekrutacja

Ważne wydarzenia

 • IMG_3015.JPG
 • IMG_3143.JPG
 • IMG_3171.JPG
 • IMG_3176.JPG
 • P1100230.JPG
 • P1150681.JPG
 • P1150682.JPG
 • P1150684.JPG
 • P1150690.JPG
 • P1150711.JPG
 • P1150716.JPG
 • P11506801.JPG

Zestaw podręczników

 Pobierz szkolny zestaw podręczników

Pobierz  podręczniki do zakupienia

Kalendarz Roku Szkolnego

Pobierz kalendarz imprez szkolnych.

Filia przedszkola "Niezapominajka" w Słupnie

W Szkole Podstawowej w Liszynie otwarta została filia przedszkola "Niezapominajka" ze Słupna.

Autobus szkolny

Pobierz rozkład autobusu szkolnego

Wybieramy patrona

Społeczność Szkoły Podstawowej w Liszynie wybiera patrona.

 1.Prezentacja  3.Wyniki wyborów
 2.Ogłoszenia  4.Uzasadnienie wyboru
 Galeria  

Szkoła w Ruchu

Realizacja zadań w ramach akcji

      „ Ćwiczyć każdy może”

 

 Szkoła w Ruchu

Oświadczenie  Dyrektora

Informacje

Sekretariat czynny pn-pt: 7.00-15.00

Sekretarz szkoły:
Edyta Kusińska

 

tel/fax: (024) 261-29-22

e-mail: spliszyno@op.pl

Dane adresowe:

Szkoła Podstawowa im. Ziemi Mazowieckiej w Liszynie
ul.Wawrzyńca Sikory 19
09-408 Płock
NIP: 774-26-95-432