• 1.jpg
 • 2.jpg
 • 3.jpg
 • 4.jpg
 • 5.jpg
 • 6.jpg
 • 7.jpg
 • 8.jpg

Dzień Postaci z Bajek w naszej szkole

         5 listopada w dniu urodzin Walta Disney’a obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu przypominamy sobie bajki, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa. Ten dzień jest również doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci ponieważ bajki, baśnie kształcą w nich odpowiednie postawy moralne, rozwijają pamięć, fantazję, bogacą słownictwo. Uczą co dobre a co złe.

           Nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. Przygotowania rozpoczęły się od ogłoszenia konkursu plastycznego ph. ,, Moja ulubiona postać bajkowa”, który wygrał uczeń klasy    III Sebastian Adamczyk otrzymując nagrodę książkową . Wszystkie wykonane prace zostały zaprezentowane podczas uroczystości. 

         Dnia 4 XI 2016r. nasza szkoła zamieniła się w bajkową krainę.                             Na szkolnym korytarzu spotkać można było m.in. Alladyna, księżniczki, Czerwonego Kapturka, Małgosię (niestety bez Jasia), Królową Śniegu, rycerzy, krasnoludków a nawet pirata. Aby uczcić ten dzień zorganizowaliśmy bajkowe spotkanie, w którym udział wzięli uczniowie młodszych klas. Spotkanie rozpoczęliśmy prezentacją postaci, które przybyły na uroczystość latającym dywanem a następnie wylądowały w określonym zamku tworząc w ten sposób rywalizujące drużyny. Później były zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych, rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki. .Dzieci bardzo dobrze znają bajki i świetnie radziły sobie z zadaniami. Były również zabawy ruchowe typu Pomóż Kopciuszkowi czy Złów złotą rybkę. Rywalizacja była bardzo ,,ostra” Każda drużyna zamkowa chciała wypaść jak najlepiej, jednak rywalizacje wygrała klasa II a otrzymując medal ,,Znawcy bajek”

Mam nadzieję, że wszyscy się świetnie bawili i na podobną imprezę przybędą  w przyszłym roku. Już dziś jako organizator i prowadząca serdecznie zapraszam.

Zapraszamy do galerii.

                                                                                     Dorota Morawska  

"Działaj Lokalnie"

Rekrutacja

Ważne wydarzenia

 • IMG_3015.JPG
 • IMG_3143.JPG
 • IMG_3171.JPG
 • IMG_3176.JPG
 • P1100230.JPG
 • P1150681.JPG
 • P1150682.JPG
 • P1150684.JPG
 • P1150690.JPG
 • P1150711.JPG
 • P1150716.JPG
 • P11506801.JPG

Zestaw podręczników

 Pobierz szkolny zestaw podręczników

Kalendarz Roku Szkolnego

Pobierz kalendarz imprez szkolnych.

Filia przedszkola "Niezapominajka" w Słupnie

W Szkole Podstawowej w Liszynie otwarta została filia przedszkola "Niezapominajka" ze Słupna.

Autobus szkolny

Pobierz rozkład autobusu szkolnego

Wybieramy patrona

Społeczność Szkoły Podstawowej w Liszynie wybiera patrona.

 1.Prezentacja  3.Wyniki wyborów
 2.Ogłoszenia  4.Uzasadnienie wyboru
 Galeria  

Szkoła w Ruchu

Realizacja zadań w ramach akcji

      „ Ćwiczyć każdy może”

 

 Szkoła w Ruchu

Oświadczenie  Dyrektora

Informacje

Sekretariat czynny pn-pt: 7.00-15.00

Sekretarz szkoły:
Edyta Kusińska

 

tel/fax: (024) 261-29-22

e-mail: spliszyno@op.pl

Dane adresowe:

Szkoła Podstawowa im. Ziemi Mazowieckiej w Liszynie
ul.Wawrzyńca Sikory 19
09-408 Płock
NIP: 774-26-95-432