• 1.jpg
 • 2.jpg
 • 3.jpg
 • 4.jpg
 • 5.jpg
 • 6.jpg
 • 7.jpg
 • 8.jpg

XV Językowa Corrida

 Tym razem , 17.05.2017 r., motywem przewodnim językowych zmagań była Wisła. Podczas międzyszkolnego spotkania posłuchaliśmy wspomnień płockich wodniaków, a potem uczniowie stanęli w szranki drużynowej i indywidualnej rywalizacji o tytuł Mistrza Języka Polskiego Gminy Słupno.

Wizytę w naszej szkole złożyli pan Stanisław Fidelis, emerytowany kapitan żeglugi śródlądowej, który opowiedział o największej spełnionej pasji swojego życia – pływaniu po Wiśle. Opowiedział o tym w książce „Wisła, rzeka mojego życia” i „Semper Fidelis Vistulae” i w wierszach inspirowanych twórczością Władysława Broniewskiego. Z nami podzielił się wspomnieniami i refleksjami. Dopełnieniem wiślanej wiedzy była ciekawa prezentacja pana Pawła Śliwińskiego, prezesa Towarzystwa Przyjaciół Płocka, poświęcona parostatkom, bocznokołowcom i innym statkom pływającym po Wiśle.

Później przedstawiciele szkół podstawowych ze Słupna, Święcieńca i Liszyna rozwiązywali językowe zagadki, z których wypłynął melodyjny wniosek: „Płynie Wisła, płynie po polskiej krainie, a dopóki płynie, Polska nie zaginie!”. Choć dzisiaj rzadko widujemy na niej duże jednostki pływające, to lubimy spacery nadwiślańskim brzegiem lub kajakowe spływy i chętnie się szczycimy niepowtarzalnym naturalnym urokiem Królowej Polskich Rzek.

W tym samym czasie z testem językowym zmagali się indywidualnie najlepsi poloniści. Okazało się, że dobrze radzą sobie z gramatyką i ortografią, a trudności sprawiały im „wodne” związki frazeologiczne. Pewnie dlatego, że nie są w gorącej wodzie kąpani i zawsze postępują rozważnie i spokojnie. Pięknie też opowiadali nadwiślańskie legendy. Zachwyciła nas zwłaszcza Kinga Górczyńska ze Szkoły Podstawowej im. abp .A. J. Nowowiejskiego w Słupnie, która została Mistrzynią Języka Polskiego Gminy Słupno 2017. Zwyciężczyni została uhonorowana nagrodą Wójta Gminy Słupno, pana Marcina Zawadki oraz statuetką. Każdy z uczestników opuszczał naszą szkołę z ciekawą książką i innymi dodatkami.

Mamy nadzieję, że dzięki takim akcjom w gąszczu językowych problemów wszyscy będziemy czuli się jak ryby w wodzie i rozsławiali polski język i kulturę.

Zapraszamy do galerii.

"Działaj Lokalnie"

Rekrutacja

Ważne wydarzenia

 • IMG_3015.JPG
 • IMG_3143.JPG
 • IMG_3171.JPG
 • IMG_3176.JPG
 • P1100230.JPG
 • P1150681.JPG
 • P1150682.JPG
 • P1150684.JPG
 • P1150690.JPG
 • P1150711.JPG
 • P1150716.JPG
 • P11506801.JPG

Zestaw podręczników

 Pobierz szkolny zestaw podręczników

Pobierz  podręczniki do zakupienia

Kalendarz Roku Szkolnego

Pobierz kalendarz imprez szkolnych.

Filia przedszkola "Niezapominajka" w Słupnie

W Szkole Podstawowej w Liszynie otwarta została filia przedszkola "Niezapominajka" ze Słupna.

Autobus szkolny

Pobierz rozkład autobusu szkolnego

Wybieramy patrona

Społeczność Szkoły Podstawowej w Liszynie wybiera patrona.

 1.Prezentacja  3.Wyniki wyborów
 2.Ogłoszenia  4.Uzasadnienie wyboru
 Galeria  

Szkoła w Ruchu

Realizacja zadań w ramach akcji

      „ Ćwiczyć każdy może”

 

 Szkoła w Ruchu

Oświadczenie  Dyrektora

Informacje

Sekretariat czynny pn-pt: 7.00-15.00

Sekretarz szkoły:
Edyta Kusińska

 

tel/fax: (024) 261-29-22

e-mail: spliszyno@op.pl

Dane adresowe:

Szkoła Podstawowa im. Ziemi Mazowieckiej w Liszynie
ul.Wawrzyńca Sikory 19
09-408 Płock
NIP: 774-26-95-432