Opcje widoku
Ikona powiększania tekstu
Powiększ tekst
Ikona pomniejszania tekstu
Pomniejsz tekst
Ikona zmiany kontrastu
Kontrast
Ikona podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Odnośnik do Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Resetowanie ustawień
Reset

Laboratoria Przyszłości

Laboratoria Przyszłości

 

Rozwijamy pasje swoich uczniów z Laboratoriami Przyszłości 

        Szkoła Podstawowa im. Ziemi Mazowieckiej w Liszynie przystąpiła do rządowego programu #LaboratoriaPrzyszłości (#LaboratoriaPrzyszlosci), który realizuje jeden z postulatów „Polskiego Ładu” i jest finansowany z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

Inicjatywa ta zakłada, że przyznane środki finansowe zostaną przeznaczone na zakup nowoczesnych narzędzi wspierających odkrywanie talentów i rozwijanie kompetencji przyszłości - takich jak współpraca, interdyscyplinarność, kreatywność i rozwiązywanie problemów.

        Zgodnie z założeniem programu jako szkoła z liczbą uczniów 107 (a więc w przedziale 101 – 200) otrzymaliśmy 60 000 zł na zakup wyposażenia stanowisk do pracy narzędziowej, sprzętu, narzędzi, elektronarzędzi, materiałów, innych przedmiotów i pomocy służących rozwijaniu umiejętności podstawowych i przekrojowych dzieci i młodzieży. Środki finansowe zostały wykorzystane w całości. Z proponowanego katalogu wybrano następujące pozycje:

  1. Zestaw obowiązkowy: drukarka 3D wraz z akcesoriami i filamentami, mikrokontroler z czujnikami i akcesoriami, stacja lutownicza, aparat fotograficzny, zestaw oświetleniowy, mikrofon kierunkowy, mikroport, gimbal i statyw do aparatu i kamery,
  2. Wyposażenie dodatkowe:
  • specjalistyczne urządzenia i narzędzia, materiały edukacyjne oraz oprogramowanie, w tym z zakresu robotyki i mikroelektroniki: pracownia robotyki SkriLab, zestaw badawczy z akcesoriami, czyli 3 mikroskopy z kamerą i monitorem, teleskop;
  • pomoce projektowe: klocki – zestawy do programowania oraz konstrukcyjne, tj. Gigo, Clics, Waffle z kartami zadań, ćwiczeniami dla uczniów;
  • zestaw sprzętów gospodarstwa domowego, np. kuchenka elektryczna, opiekacz, mikser;
  • wyposażenie stanowisk, np. stoły i krzesła z regulacją wysokości, szafki zamykane  i pojemniki;
  • materiały eksploatacyjne i wyposażenie drobne, np. zestawy farb, pędzli, tekstylia, ramki do tkania, drewniane akcesoria kreatywne.

   Zakupione produkty będą ważnym wsparciem w realizacji podstawy programowej przedmiotów takich jak biologia, fizyka, geografia, matematyka, technika, informatyka, a także przyczynią się do uatrakcyjnienia oferty kół zainteresowań i zajęć dodatkowych.

Dysponując nowoczesnymi rozwiązaniami edukacyjnymi, będziemy dążyć do zwiększenia zainteresowania dziedzinami technicznymi i ścisłymi, popularyzować rozwiązania i umiejętności praktyczne, łączyć zdobywanie wiedzy z przygodą.

Więcej informacji o programie znajdziesz na:

www.gov.pl/laboratoria

Zapraszamy do galerii poniżej.

 

Data dodania: 2021-12-16 17:01:12
Data edycji: 2022-10-23 21:32:15
Ilość wyświetleń: 1447

“Nie takie ważne, żeby człowiek dużo wiedział, ale żeby dobrze wiedział,
nie żeby umiał na pamięć, a żeby rozumiał,
nie żeby go wszystko troszkę obchodziło, a żeby go coś naprawdę zajmowało.”

Janusz Korczak
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej