Bezpłatne szczepienia przeciwko grypie w CUS w Słupnie. Kliknij wiadomość, by dowiedzieć się więcej.

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Laboratoria Przyszłości

Laboratoria Przyszłości

 

Rozwijamy pasje swoich uczniów z Laboratoriami Przyszłości 

        Szkoła Podstawowa im. Ziemi Mazowieckiej w Liszynie przystąpiła do rządowego programu #LaboratoriaPrzyszłości (#LaboratoriaPrzyszlosci), który realizuje jeden z postulatów „Polskiego Ładu” i jest finansowany z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

Inicjatywa ta zakłada, że przyznane środki finansowe zostaną przeznaczone na zakup nowoczesnych narzędzi wspierających odkrywanie talentów i rozwijanie kompetencji przyszłości - takich jak współpraca, interdyscyplinarność, kreatywność i rozwiązywanie problemów.

        Zgodnie z założeniem programu jako szkoła z liczbą uczniów 107 (a więc w przedziale 101 – 200) otrzymaliśmy 60 000 zł na zakup wyposażenia stanowisk do pracy narzędziowej, sprzętu, narzędzi, elektronarzędzi, materiałów, innych przedmiotów i pomocy służących rozwijaniu umiejętności podstawowych i przekrojowych dzieci i młodzieży. Środki finansowe zostały wykorzystane w całości. Z proponowanego katalogu wybrano następujące pozycje:

  1. Zestaw obowiązkowy: drukarka 3D wraz z akcesoriami i filamentami, mikrokontroler z czujnikami i akcesoriami, stacja lutownicza, aparat fotograficzny, zestaw oświetleniowy, mikrofon kierunkowy, mikroport, gimbal i statyw do aparatu i kamery,
  2. Wyposażenie dodatkowe:
  • specjalistyczne urządzenia i narzędzia, materiały edukacyjne oraz oprogramowanie, w tym z zakresu robotyki i mikroelektroniki: pracownia robotyki SkriLab, zestaw badawczy z akcesoriami, czyli 3 mikroskopy z kamerą i monitorem, teleskop;
  • pomoce projektowe: klocki – zestawy do programowania oraz konstrukcyjne, tj. Gigo, Clics, Waffle z kartami zadań, ćwiczeniami dla uczniów;
  • zestaw sprzętów gospodarstwa domowego, np. kuchenka elektryczna, opiekacz, mikser;
  • wyposażenie stanowisk, np. stoły i krzesła z regulacją wysokości, szafki zamykane  i pojemniki;
  • materiały eksploatacyjne i wyposażenie drobne, np. zestawy farb, pędzli, tekstylia, ramki do tkania, drewniane akcesoria kreatywne.

   Zakupione produkty będą ważnym wsparciem w realizacji podstawy programowej przedmiotów takich jak biologia, fizyka, geografia, matematyka, technika, informatyka, a także przyczynią się do uatrakcyjnienia oferty kół zainteresowań i zajęć dodatkowych.

Dysponując nowoczesnymi rozwiązaniami edukacyjnymi, będziemy dążyć do zwiększenia zainteresowania dziedzinami technicznymi i ścisłymi, popularyzować rozwiązania i umiejętności praktyczne, łączyć zdobywanie wiedzy z przygodą.

Więcej informacji o programie znajdziesz na:

www.gov.pl/laboratoria

Zapraszamy do galerii poniżej.

 

Data dodania: 2021-12-16 17:01:12
Data edycji: 2022-10-23 21:32:15
Ilość wyświetleń: 1001

Nasi Partnerzy

“Nie takie ważne, żeby człowiek dużo wiedział, ale żeby dobrze wiedział,
nie żeby umiał na pamięć, a żeby rozumiał,
nie żeby go wszystko troszkę obchodziło, a żeby go coś naprawdę zajmowało.”

Janusz Korczak
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook