Bezpłatne szczepienia przeciwko grypie w CUS w Słupnie. Kliknij wiadomość, by dowiedzieć się więcej.

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Podsumowanie akcji Rowerowy Maj

Podsumowanie akcji Rowerowy Maj

   Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych oraz grona nauczycielskiego. Rowerowy Maj poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii.

       Nasza szkoła już kolejny raz brała udział w kampanii i jak zawsze chętnie uczniowie brali aktywny udział. Dzięki codziennym aktywnym dojazdom na lekcje zaczynają dzień od ruchu fizycznego, co jest uznawane za metodę zwiększenia efektywności nauki i poprawy koncentracji. Są bardziej aktywni i uśmiechnięci, a ich motywacja, aby nie opuścić ani dnia nauki zdecydowanie wzrasta. Aktywne dzieciństwo to podstawa zdrowia, pozwala wzmocnić organizm, zwiększyć sprawność i odporność dziecka. Dzięki samodzielnym lub wspólnym z rodzicami i rówieśnikami dojazdom uczniowie stają się bardziej pewni siebie i samodzielni, lepiej poznają swoją okolicę oraz nabywają i utrwalają znajomość zasad bezpiecznego poruszania się po drogach poprzez własną praktykę. Rower czy hulajnoga okazują się być równie skutecznym, a zarazem o wiele bardziej atrakcyjnym środkiem transportu do szkoły, przedszkola czy domu.

    Rowerowy Maj uczy poprzez zabawę, a zdrowa rywalizacja i zasada „fair play” to nieodłączne elementy tej kampanii. Każda aktywna podróż do szkoły zwiększa szansę na zdobycie nagrody indywidualnej, jak i klasowej. Dążenie do wspólnego celu zacieśnia relacje między uczniami, wzmacnia koleżeństwo i umiejętności pracy zespołowej. Tytuł najbardziej rowerowej klasy w szkole przypadł klasie IV.

   Dzieci, które uczestniczyły w kampanii „Rowerowy Maj” otrzymały nagrody w postaci uchwytu na telefon przyczepianego do roweru

Główna nagroda powędrowała do Marty Świrskiej a była to hulajnoga elektryczna marki XIAOMI Mi Electric Scooter Essential

Dodatkowe nagrody w postaci książek otrzymali Mateusz Idźkowski i Amelia Stefańska.

"Słupno na hulajnogach!" - nowy projekt realizowany w naszej gminie dzięki wsparciu Fundacji ORLEN.

Ruch to zdrowie i dobra zabawa. Taki cel przyświecał pomysłodawcom akcji „Słupno na hulajnogach”.

 

 

W ramach lekcji wychowania fizycznego uczniowie korzystają z hulajnóg. Zajęcia odbywają się na terenie szkoły. Aktywność fizyczna może odbywać się też w inny ciekawy sposób niż tradycyjna forma przeprowadzanych zajęć w-f.

Szczegóły pod linkiem.

https://www.youtube.com/watch?v=hDS-ZuHNJZM

 

Zapraszamy do galerii.

Data dodania: 2022-06-14 20:49:44
Data edycji: 2022-06-16 21:13:47
Ilość wyświetleń: 248

Nasi Partnerzy

“Nie takie ważne, żeby człowiek dużo wiedział, ale żeby dobrze wiedział,
nie żeby umiał na pamięć, a żeby rozumiał,
nie żeby go wszystko troszkę obchodziło, a żeby go coś naprawdę zajmowało.”

Janusz Korczak
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook