Bezpłatne szczepienia przeciwko grypie w CUS w Słupnie. Kliknij wiadomość, by dowiedzieć się więcej.

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Profilaktyka

 W roku szkolnym 2022/2023 realizujemy programy:

Apteczka Pierwszej Pomocy Emocjonalnej

      Celem programu jest rozwijanie u uczniów umiejętności radzenia sobie ze stresem i trudnościami, a także kształtowanie postaw optymizmu, empatii, wytrwałości i wiary w siebie. Program realizowany będzie w ciągu dwóch lat w obecnej klasie II oraz VI jako innowacja pedagogiczna. 

Program Domowych Detektywów czyli Jaś i Małgosia na tropie 

      Celem programu jest opóźnienie inicjacji alkoholowej wśród dzieci oraz ograniczenie problemów związanych z piciem alkoholu poprzez wzmacnianie rodzinnych, indywidualnych i rówieśniczych czynników chroniących. Programem objęci są uczniowie klasy IV. 

Cukierki 

      Program oparty na bajce terapeutycznej ma na celu zapoznanie dzieci z podstawowymi informacjami na temat środków uzależniających i zagrożeń z nimi związanych oraz kształtowanie troski o własne bezpieczeństwo w relacji z innymi. Uczą się one postaw asertywnych względem osób nieznanych. Dzieci doskonalą umiejętność zauważania i nazywania emocji swoich i innych ludzi. Rozwijają umiejętność współpracy jako formy zapobiegania zachowaniom agresywnym. Programem objęci są uczniowie klasy I.

Debata

      Program realizowany w klasach V i VI. Celem programu jest wzrost wiedzy nastolatków o możliwościach rozwoju bez używania substancji psychoaktywnych i zmiana błędnych przekonań normatywnych. Wzmocnienie tendencji do podejmowania abstynencji w sytuacji nacisków środowiskowych - osłabienie siły presji rówieśniczej i ze strony środowiska dorosłych - rodziców i nauczycieli.

Data dodania: 2021-10-29 04:53:08
Data edycji: 2022-09-16 22:57:25
Ilość wyświetleń: 717

Nasi Partnerzy

“Nie takie ważne, żeby człowiek dużo wiedział, ale żeby dobrze wiedział,
nie żeby umiał na pamięć, a żeby rozumiał,
nie żeby go wszystko troszkę obchodziło, a żeby go coś naprawdę zajmowało.”

Janusz Korczak
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook