Bezpłatne szczepienia przeciwko grypie w CUS w Słupnie. Kliknij wiadomość, by dowiedzieć się więcej.

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

DZIEŃ OTWARTY

DZIEŃ OTWARTY

Dnia 18 marca odbył dię w naszej szkole Dzień Otwarty. Na odwiedzających, czekało mnóstwo atrakcji. Celem organizatorów Dnia Otwartego było: zmniejszenie u dzieci napięć emocjonalnych w pierwszych kontaktach ze szkołą, motywowanie do podejmowania działań i zachowań sprzyjających integracji,nawiązanie kontaktu w relacjach z pracownikami szkoły i rówieśnikami, zapoznanie rodziców z bazą lokalową i zasobami szkoły, przedstawienie organizacji pracy placówki.

Przybyłych gości przywitała pani dyrektor – Agnieszka Domińska z wolontariuszami i nauczycielami. Po wejściu do szkoły rodzicom i dziadkom wręczony został Harmonogram Dnia Otwartego z wyszczególnionymi numerami sal oraz przewidzianymi w nich  atrakcjami. Wszystkie dzieci zainteresowane edukacją w szkole otrzymały Kartę Aktywności do zbierania pieczątek, celem uzyskania odznaki Małego Odkrywcy.

Następnie dzieci wraz z opiekunami przeszły na pierwsze piętro szkoły. Tu goście wzięli udział w zabawie integracyjnej, podczas której mieli okazję przywitać się ze sobą i przełamać pierwsze bariery w nawiązaniu relacji społecznych. Kolejnym punktem dnia była krótka prezentacja filmu promującego szkołę oraz zabawy muzyczno – ruchowe z działającą w placówce gromadą zuchową. W tej sali rodzice mogli się również dowiedzieć więcej na temat zapisów do gromady zuchowej oraz zasad jej funkcjonowania.

Następnie wszyscy przeszli do sali nr 2 w której przygotowano warsztaty artystyczno - kulinarne. Ciekawą atrakcją dla kandydatów na uczniów Szkoły Podstawowej w Liszynie okazało się samodzielne udekorowanie babeczek oraz ciasteczek przygotowanych specjalnie na tę okazję przez panią Anię – wychowawcę klasy 2. Jednym z miejsc, które wzbudziło najwięcej emocji była sala nr 3 w której dzieci wzięły udział w warsztatach odkrywczo – badawczych. Pod czujnym okiem pani Małgorzaty przyszli uczniowie mogli eksperymentować z różnymi substancjami. Efektem działań było m.in. stworzenie rozciągliwej masy plastycznej oraz obserwacja wybuchającego wulkanu.  Kolejnym punktem programu były zabawy ruchowe na sali gimnastycznej przeprowadzone przez panią Anię - nauczyciela wychowania fizycznego.

Na koniec pani dyrektor podziękowała opiekunom i dzieciom za udział w tym ważnym wydarzeniu. Wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymali pamiątkowe, dyplomy, medale - wydrukowane na szkolnej drukarce 3D i słodkie upominki. Rodzice, ci zdecydowani i ci, którzy nie podjęli jeszcze decyzji, przez cały czas  mieli możliwość rozwiać swoje wątpliwości i uzyskać odpowiedzi na niepokojące ich pytania.

Wszystkim odwiedzającym, dzieciom i ich rodzinom serdecznie dziękujemy. Do zobaczenia we wrześniu!

 

Maria Natkowska

 

 

Data dodania: 2023-03-20 17:36:31
Data edycji: 2023-05-03 13:59:20
Ilość wyświetleń: 71

Nasi Partnerzy

“Nie takie ważne, żeby człowiek dużo wiedział, ale żeby dobrze wiedział,
nie żeby umiał na pamięć, a żeby rozumiał,
nie żeby go wszystko troszkę obchodziło, a żeby go coś naprawdę zajmowało.”

Janusz Korczak
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook