Bezpłatne szczepienia przeciwko grypie w CUS w Słupnie. Kliknij wiadomość, by dowiedzieć się więcej.

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Dzień Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misia

Miękki, puchaty i taki z łatką.

    25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. W naszej szkole w piątek obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia

Uczniowie mogli przynieść swojego ulubionego pluszowego przyjaciela, który niewątpliwie umilił im czas spędzony w szkole. 

    Na pierwszej przerwie odbyła się wspaniała parada misiów. Dzieci z radością prezentowały swoje maskotki, tańcząc w rytm piosenek z repertuaru dziecięcego. Druga przerwa była równie fascynująca. Dzieci poznały tajniki sensoplastyki i ulepiły dla swoich misiów cuda z mas plastycznych. Korzyści wynikające z multikolorowej zabawy sensorycznej to: bezpieczeństwo – masy plastyczne przygotowane są z naturalnych produktów spożywczych np. kasza,  mąka, makaron, galaretki itp., rozwój sensoryczny, rozwój zmysłów (węchu, wzroku, dotyku, słuchu, smaku), wyrażanie emocji – ujawnianie uczuć, budowanie świadomości ciała i przestrzeni przez dzieci, rozwijanie małej motoryki (pracę dłoni: ugniatanie, lepienie). Wszystkim bardzo się spodobała taka aktywna przerwa podczas obchodów Światowego Dnia Pluszowego Misia w naszej szkole. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”

Data dodania: 2022-11-25 21:34:42
Data edycji: 2022-11-26 20:00:25
Ilość wyświetleń: 107

Nasi Partnerzy

“Nie takie ważne, żeby człowiek dużo wiedział, ale żeby dobrze wiedział,
nie żeby umiał na pamięć, a żeby rozumiał,
nie żeby go wszystko troszkę obchodziło, a żeby go coś naprawdę zajmowało.”

Janusz Korczak
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook